FILTER

Price

0 € - 90 €

Farba

Tvar

Materiál

Recenzie

03.07.2020

Obchod je spoľahlivý, tovar dodáva rýchlo a v poriadku.

01.02.2020

08.12.2019

Rýchle vybavenie mojej objednávky. Spokojnosť

06.08.2019

Objednaná retiazka prišla do 3 dní, ale potom som si objednávala aj náušnice a na tie stále čakám, už vyše týždňa a nič, ani mail či mi vôbec...

18.05.2019

maximalne spokojna, retiazka bola pekna nad ocakavania,este som si objednala dalsie dve , zatial neprislo oznamenie o ulozeni zasielky. trochu meska.

02.03.2019

Som veľmi spokojna

Top spôsoby ako efektívne skladovať šperky

Seen by: 2918, Nov 18, 2019

Poznáte dobre situáciu, kedy opäť neviete nájsť šperk, ktorý práve chcete? Márne sa ho snažíte nájsť v kôpke šperkov schovaných v jednej krabičke? Premýšľate ako ich uchovať, aby ste nemuseli túto situáciu prežívať znova, no neviete ako by ste ich mohli skladovať efektívne? Prinášame vám pár inšpirácií, ktoré budú nie len praktické ale aj estetické.

V prvom rade je potrebné skladovať šperky v suchu. Je jedno ako ich máte uložené, zásadne ich neskladujete v kúpeľni. Šperky vo vlhkom prostredí oxidujú a bižutéria môže dokonca zhrdzavieť. Takto im skrátite životnosť, poprípade ich budete musieť veľmi pracne čistiť, no ich kvalitu už nevrátite. V druhom rade musia byť v tme. Niektoré materiály v šperkoch sú citlivé na svetlo a niektoré živice a minerály na svetle po dlhšom čase menia svoju farbu. Po tretie, každý kúsok by mal mať svoje miesto a najmä priestor, aby sa šperky do seba nezamotali a hlavne nepoškodili. 

Šperkovnice

Nestarnúca klasika. Šperkovnice zrejme nikdy nebudú zlou voľbou, keďže spĺňajú všetky podmienky pre správne uchovanie šperkov. Je však dôležité si vybrať tú správnu a nešetriť na úkor miesta a priestoru v šperkovnici. Investujte do priestrannej šperkovnice, kde budete mať svoje šperky pekne uložené, v inom prípade budete mať opäť neporiadok.  To aký štýl šperkovničky si vyberiete je na vás, nájdete mnoho dizajnových kúskov, ktoré sú aj naozaj praktické a pritom štýlové. O šperkovniciach si prečítajte viac v našom predchádzajúcom článku. 

Stojany

Modernou náhradou za šperkovnice sú obľúbené stojany na šperky a nájdete druhy od výmyslu sveta. Viete si vybrať rôzne druhy, či už na náramky, prstene, náušnice alebo náhrdelníky. Ak využijete na uskladnenie stojan, máte zaručený rýchly prístup ku roztriedeným šperkom. Veľkou nevýhodou stojanov je, že obvykle sú položené na miestach, kde je svetlo a na šperky padá prach. Preto ak ste zástankyňou stojanov, bolo by vhodné mať ho uskladnený napríklad v skrinke. 

Inšpirácie na vlastné stojany a organizéry na šperky

Ak patríte k tým kreatívnejším, stojany a organizéry na šperky si môžete vyrobiť aj doma. Chce to trocha trpezlivosti a predstavivosti. Dá sa použiť všetko čo doma nájdete a vidíte v tom potenciál. 

Strúhadlo a iné kuchynské zázraky

Áno strúhadlo. Môže byť veľmi pekným držiakom na náušnice či retiazky. Vytvorte si stojan podľa vášho vkusu, napríklad ho pekne namaľujte či ozdobte, budete prekvapené aká pekná dekorácia z neho môže vzniknúť. 

Plech na muffiny či formičky?

Formičky a plech na muffinky majú naozaj skrytý potenciál. Sú veľmi praktické a nie len do kuchyne. Krásne v nich viete organizovať šperky. Využite rôzne veľkosti a tvary formičiek, do tých väčších poukladajte náhrdelníky či náramky, menšie môžete použiť na prstene a náušnice. 

Lampa

Nezvyčajné, ale áno, aj vaša lampa môže slúžiť napríklad ako držiak na náušnice. Je veľmi praktická, netradičná, avšak ak ju chcete ukázať, zaveste si na ňu šperky, ktoré nie sú až tak citlivé na svetlo. Samozrejme, ak máte tú správnu lampu, ktorá sa dá na tento účel použiť.

Starý rám či halúzka

Ak ste aspoň troška zručné a drieme vo vás duša kutila, zvládnete si vyrobiť aj vlastné držiaky na šperky. Bude vás to stáť čas a možno aj nejaké financie, no originálny výsledok určite stojí za to. A nie je to len praktické, ale dokážete si vyrobiť veľmi vkusný doplnok. 

Ako držiak poslúži starý rám, kde stačí naťahať šnúrky či nabiť ozdobné držiačiky, ktoré poslúžia na zavesenie náhrdelníkov, náramkov i náušníc. Je vlastne na vás ako použijete svoju kreativitu, čo zvolíte ako držiačiky a ako si ich v starom ráme rozostavíte. Myslite na praktickosť a určite vznikne originálny a dizajnový kúsok. 

Fantázii sa medze nekladú a ak máte radi kúsok prírody, vetvička je určite ďalším spôsobom ako možno skladovať svoje šperky. Opäť, nechajte pracovať vašu predstavivosť a je na vás ako si vetvičku upevníte či na šnúrku, klinčeky, alebo iným spôsobom. Taktiež je na vás, aký spôsob vešania šperkov využijete. Nabite do konárika malé klinčeky, kovové očká alebo využite rovno drobné konáriky, ktoré trčia. 

V prípade, že ste prepadli tvorivej nálade, ďalším tipom je bednička na stenu. Jednoducho ju dnom prichyťte na stenu a využite ako poličku.  Môžete do nej postaviť zo dve sklenené prázdne fľaše, ktoré poslúžia pre tie, čo vlastnia veľa náramkov a potrebujú pre ne perfektné miesto. 

Je určite mnoho ďalších spôsobom, ktorými sa dajú efektívne a prehľadne uskladniť šperky. Od klasických spôsobov až po tie najkreatívnejšie a najbláznivejšie. Dúfame, že sme vás aspoň trocha inšpirovali a svoje šperky budete mať vždy prehľadne uskladnené tak, aby ste už žiadny váš kúsok nemuseli hľadať.

Author: