FILTER

Cena

0 € - 75 €

Farba

Tvar

Materiál

Farba

Zľavnené produkty

Recenzie

25.01.2021

Som veľmi spokojná s tovarom aj s obchodom a cenami. Ešt si objednám,určite. Veľmi rýchle vybavenie objednávky.

11.07.2020

Šperky dorazili včas, všetko prebehlo hladko.

03.07.2020

Obchod je spoľahlivý, tovar dodáva rýchlo a v poriadku.

01.02.2020

08.12.2019

Rýchle vybavenie mojej objednávky. Spokojnosť

06.08.2019

Objednaná retiazka prišla do 3 dní, ale potom som si objednávala aj náušnice a na tie stále čakám, už vyše týždňa a nič, ani mail či mi vôbec...

10 zaujímavosti o šperkoch

Seen by: 11039, máj 27, 2019

Šperky sú dôležitou súčasťou výbavy každej ženy. Zdobíme sa nimi, dopĺňame svoj outfit, zvýrazňujeme nimi vlasy, tvár, dekolt. Striebro, zlato či drahé kamene dominujú v šperkovniciach nežného pohlavia a prinášajú mnoho zaujímavosti.

1. Prečo nosíme zásnubný prsteň na prstenníku ľavej ruky? Už naši predkovia pravidlo zaviedli a to z toho dôvodu, že ľavá ruka vedie priamo k srdcu.

2. Perly sa kedysi dávno celkom bežne jedli. Ľudia sa vďaka nim zbavovali tráviacich ťažkostí. Dodnes sa používa perlový prášok, ktorý je uznávanou čínskou medicínou a má protizápalové účinky.

3. Všetky diamanty sa časom premenia na grafit. Len škoda, že to nefunguje i naopak, inak by sme si mohli miesto zásnubákov dávať ceruzky!

4. Diamanty sú považované za najtvrdšiu prírodnú látku a jediné, čo ich dokáže poškriabať, je len iný diamant. Niektoré umelo vytvorené nanomateriály sú ale omnoho tvrdšie. Diamanty sú tvrdé, no to ešte neznamená, že sú i pevné. Ak by ste po diamante poriadne udreli kladivom, celkom určite by ste ho zničili. Naše šperky naše Swarovski šperky sa určite nezničia.

5. Platinu priniesol do sveta šperkov francúzsky klenotník Cartier v roku 1896.

6. Len každá desaťtisíca ustrica vytvorí perlu. 

7. Všetky diamanty sú staršie ako 3 miliardy rokov.

8. Až tri zo štyroch neviest dostanú pred svadbou zlatý zásnubný prsteň s diamantom.

9. V minulosti si partneri nevymieňali obrúčky, prsteň dostávala len žena. Tradíciu zaviedol Maximilián I. Habsburský, ktorý ho                daroval svojej manželke Márii Burgundskej. Prsteň slúžil na to, aby si muž mohol ženu označiť – ako svoj majetok. Až neskôr sa čisto pragmatická záležitosť zromantizovala.

10. Podľa štatistík by až štvrtina žien bola schopná odmietnuť žiadosť o ruku len preto, že sa im nepáči zásnubný prsteň.

Categories

Author: